Bohouš a Dáša: šance pro rozvoj

Varianty (kol.)

Příručka je určená pro učitele zabývající se problematikou globálního rozvojového vzdělávání. Její obsah je v souladu s požadavky průřezového tématu Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech na SŠ i ZŠ. Pomocí komiksových příběhů, textů a výukových aktivit přibližuje příručka téma zahraniční pomoci v minulosti a dnes. Jednotlivými kapitolami provází čtenáře tradiční komiksové postavičky Bohouš a Dáša, kteří se v komiksech věnují jednotlivým tématům odlehčenou formou, zároveň texty kapitol slouží jako přehledné shrnutí základních informací o zahraniční pomoci pro samotného učitele. Jako inspirace do hodin slouží pak metodické listy na konkrétní témata kapitol.

Příručku Bohouš a Dáša: šance pro rozvoj si můžete objednat za cenu poštovného a balného (90,- Kč 1- 2 ks) prostřednictvím elektronického formuláře. Doba dodání činí 2 - 3 týdny.

Materiál vznikl v rámci projektu Světová škola 2 (Global Action Schools 2 Communities) a projektu Náš společný svět. Jeho vznik byl finančně podpořen Evropskou unií a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.
 

Download