Інформація для громадян України, які прибувають до Чеської Республіки

Інформація для громадян України, які прибувають до Чеської Республіки

Published: Apr 28, 2022 Reading time: 7 minutes

Приїхавши в Чехію з України через війну, ви маєте право вільно перебувати в країні і оформити собі спеціальну довгострокову візу. Ви також можете звернутися за безкоштовними юридичними та психологічними консультаціями та отримати допомогу в пошуку житла. Для того, щоб прискорити процес адаптації до життя в новій країні, Чеське телебачення і чеське радіо частково почали мовлення українською.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ (Людина в біді):
+420 770 600 800

1) Інформація щодо перебування в Чеській Республіці 📋

Міністерство внутрішніх справ створило двомовний вебсайт із інформацією для громадян України, які перебувають на території Чехії.

Зараз громадянам України надається так званий тимчасовий захист, який може тривати максимум 1 рік. Це статус можна отримати в регіональних центрах допомоги громадянам України. Ця віза дозволяє перебувати в Чехії, а також працювати і отримувати медичну допомогу. Особи, які вже отримали спеціальну довгострокову візу, автоматично отримують тимчасовий захист.

Громадяни України також мають можливість приїхати на територію Чеської Республіки без візи, але в такому випадку вони можуть перебувати тут максимум 90 днів протягом 180-денного періоду. Український уряд оголосив про загальну мобілізацію чоловіків віком від 18 до 60 років. Прикордонники не дозволяють чоловікам цього віку перетинати кордон. Чоловіки віком 18-60 років, можуть виїжати за межі України в таких випадках: особи, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби, чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, та інші винятки, передбачені статтею 23 закона про мобілізацію.

Контактний телефон: +420 974 801 802

Адреса електронної пошти: ukrajina@mvcr.cz

Додаткова інформація 

Регіональний центр допомоги Україні:

2) Інформація щодо актуальної ситуації в Україні та Чеській Республіці 📺

  • Чеське телебачення почало перекладати програму «Události» українською мовоющоб донести до глядачів інформацію про ситуацію в Чехії та Україні.
  • Чеське радіо через потоковий інтернет-сервіс дозволяє слухати Українське Pадіо, яке надає найактуальнішу й найточнішу інформацію про ситуацію в Україні.
  • Крім того, на радіо з’явився подкаст для українців у Чехії з практичною інформацією для біженців.
  • Або спробуйте Радіо УкраїнаУ Чехії як вдома. Ми підтримаємо вас. Ми - разом з вами! Новини, Практична інформація, Казки, Слово священника, Поради експерта. Слухати Радіо Україна можна:

    1. На сайті: www.radioukrajina.cz

    2. У програмі: RADIA.CZ (завантажуйте безкоштовно з App Store або Google Play)

3) Надання житла особам, які рятуються від війни 🏠

Актуальний огляд того, де знайти житло в Чехії, ви можете знайти на stojimezaukrajinou.cz.

Шукаю житло

4) Юридичні консультації для громадян України у Чеській Республіці ⚖️

Кілька організацій та юристів надають безкоштовні юридичні консультації українцям, які приїжджають до Чехії.

Мені потрібна юридична допомога

5) Безкоштовні психотерапевтичні консультації для людей, які рятуються від війни 🤦‍♀️

З повним оглядом ресурсів для надання психологічної допомоги громадянам України можна ознайомитися на сайті МВС.

Мені потрібна психологічна допомога

6) Медична допомога 👩‍⚕️

Якщо ви отримали тимчасовий захист, Ви маєте право на медичне страхування і, відповідно, на медичну допомогу. Картку медичного страхування можна отримати безпосередньо в регіональних центрах допомоги громадянам Україні (там, де надають і тимчасовий захист). Для отримання додаткової інформації про медичне обслуговування, будь ласка, зателефонуйте на гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я: +420 226 201 221 (варіант номер два).

7) Освіта українських дітей та підлітків 👨‍🏫

Діти, які приїхали на теріторію Чехії, мають право на освіту в середній школі або дитячому садку. Інформацію про освіту можна знайти на сторінці edu.cz.

Я шукаю школу

8) Фінансова підтримка від держави 💰

Якщо ви отримали тимчасовий захист, ви маєте право на щомісячну допомогу в розмірі 5000 крон від Міністерства праці та соціальних справ. Біженець може отримати таку допомогу до шести разів . Вперше кожен, хто подає заявку, отримає її, маючи тимчасовий захист. Для наступної виплати допомоги необхідно подати повторно заяву на Уряд праці. Після чого вони перевірять дохід біженця та скільки грошей необхідно йому для ведення господарства. За результатами вашу заявку або задовольняють, або відхиляють. Ви можете подати заявку в місцевому бюро зайнятості або онлайн.

Я хочу отримати фінансову допомогу

9) Безкоштовні банківські рахунки та фінансова допомога громадянам України 🏦

Виберіть банк, який вам підходить
Банк ČSOB

Банк ČSOB пропонує громадянам України відкрити поточний рахунок з низкою бонусів, в тому числі з можливостю отримати фінансову допомогу в розмірі 2500 чеських крон на новостворений рахунок. Крім того, протягом 3 днів клієнти отримають безкоштовну кредитну картку, а також зможуть відкрити один рахунок в іноземній валюті (євро або долари США) без плати за обслуговування і внесення готівкових коштів.

Також банк ČSOB скасував комісію за користування банкоматами для зняття коштів з українських карток.

Для відкриття рахунку треба принести з собою український паспорт. Немає необхідності пред'являти посвідку на проживання або візу. Рахунок можна відкрити у всіх відділеннях банку. Також можна скористатися спеціальною гарячою лінією для українців за телефоном +420 800 200 290. Більш детальну інформацію можна знайти на www.csob.cz/portal/ua.  

Raiffeisen bank (можливість введення гривні)

Raiffeisen bank надає можливість відкрити безкоштовний рахунок в кронах, евро та долларах. Згідно умов рахунку ви можете використовувати 19 різних валют. Для власників картки зняття готівки в будь-яких банкоматах (в Чехії та закордоном) - безкоштовне.

Мобільний додаток банку та онлайн кабінет надають можливість обрати українську версію інтерфейсу.

Отримання переказу з іншої країни (вперше) - безкоштовно. Перекази з цього рахунку на рахунки українських банків - безкоштовно.

Вам не потрібно буде чекати на пластикову картку, ви зможете одразу додати її до Apple або Google pay.

Для відкриття рахунку вам необхідно звернутися до найближчого відділення банку та надати закордонний паспорт або інший документ, що засвідчує особу (міжнародного зразку). Менеджер банку допоможе вам відкрити рахунок.

Якщо у вас виникнуть запитання, ви можете звернутися на інформаційну лінію банку +420 246 017 881 або ознайомитися з інформацією на сайті: https://www.rb.cz/uk/pomahame-ukrajine/bezny-ucet 

Від 25.04 ви маєте змогу зарахувати на свій рахунок відкритий у Raiffeisen bank, гривню при цьому вона буде конвертована у вибрану вами валюту. Для цього вам потрібно звернутися до найближчого відділення банку, де є каса.

Денний ліміт операції - 5 000 грн. Банк приймає банкноти номіналом від 20 грн. 

Komerční banka

Банк Komerční banka пропонує безкоштовний рахунок із внеском у розмірі 2 000 крон (з 11 квітня 2022 року бонус від банку буде виплачуватися тільки на рахунки, на які вже було зараховано гуманітарну допомогу від бюро зайнятості в розмірі від 2500 крон). Перекази з цього рахунку на рахунки українських банків - безкоштовно. Усі зняття коштів з банкоматів Komerční banky безкоштовні. Щомісяця є можливість 2 безкоштовних знять готівки з усіх інших банкоматів Чеської Республіки чи Європи. Рахунок включає мобільний додаток та інтернет-банкінг. відкрити рахунок ви зможете в будь-якому з відділень Komerční banky.

Для відкриття рахунку необхідно мати дійсний паспорт, виданий в Україні, або дійсний документ, що посвідчує особу, виданий в Україні та прикордонний пропуск з адресою проживання в Чеській Республіці або візу.

Більш детальну інформацію можна знайти на: https://www.kb.cz/cs/ukrajina/prijel-jsem-do-cr 

Česká spořitelna

Банк Česká spořitelna пропонує безкоштовний рахунок з бонусом у розмірі 3000 крон, програму знижок та віртуальну картку у кольору Вашої країні. Бонус 3 000 крон зараховується якщо Ви отримуєте принаймні 2 500 крон на місяць на свій новий рахунок, банк вам додаватиме ще 500 крон щомісяця протягом шести місяців. Зняття коштів з банкоматів банку Česká spořitelna є безкоштовним. Інтернет-банкінг George (англійською мовою). Можливість внести долари США та Євро на рахунок у кронах або у доларах США чи Євро у Česká spořitelna безкоштовно. Можливість безкоштовно оформити валютний рахунок. Для відкриття рахунку вам потрібен закордонний паспорт або паспорт громадянина України чи ID картка.

Більш детальну інформацію можна знайти на: https://www.csas.cz/cs/page/my-dopomahayemo-ukrayini 

Банк Creditas

Банк Creditas надає можливість відкрити безкоштовний рахунок в кронах. Для відкриття поточного рахунку достатньо одного посвідчення особи з України з фотографією (закордонний паспорт, посвідчення особи, написане латиницею) та підтвердження про надання чеської «візи толерантності» (víza Strpění). Для відкриття рахунку ви повинні мати адресу електронної пошти, на яку ми надсилатимемо вам додаткову інформацію. Інформаційна лінія українською (працює в будні з 8.00 до 17.00): +420 213 213 670.

Більш детальну інформацію можна знайти на: https://www.creditas.cz/aktualni-opatreni-ukrajina-ua/ 

Банк mBank

Банк mBank надає можливість відкрити безкоштовний рахунок в кронах. Для відкриття поточного рахунку достатньо одного посвідчення особи з України з фотографією (закордонний паспорт, посвідчення особи, написане латиницею) та підтвердження про надання чеської «візи толерантності» (víza Strpění). Далі також чеський номер телефону та поштова адреса в Чеській Республіці для відправки платіжної картки.

Більш детальну інформацію можна знайти на: https://www.mbank.cz/ukrajina/ucet-ua/ 

Банк UniCredit

Банк UniCredit надає можливість відкрити безкоштовний рахунок в кронах табезкоштовний облік рахунку START. Безкоштовне відправлення платіжної дебетової карти, карта буде готова для отримання у відділенні банку. Безкоштовне зняття готівки в банкоматах UniCredit Bank у Чеській Республіці. Для відкриття рахунку вам потрібно дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (паспорт повинен бути дійсним принаймні 1 місяць з дати надання документу) або інший документ, що підтверджує проживання на території ЄС, в’їздна віза, адреса у Чеській Республіці, на якій ви будете перебувати протягом найближчого часу.

Більш детальну інформацію можна знайти на: https://www.unicreditbank.cz/cs/obcane/informace_pro_ukrajince.html 

Air Bank

Air Bank надає можливість відкрити безкоштовний рахунок в кронах. Для відкриття рахунку вам потрібен закордонний паспорт або інший документ, що засвідчує особу (міжнародного зразку).

Більш детальну інформацію можна знайти на: https://www.airbank.cz/podporujeme-ukrajinu/ 


Author: Людина в біді